SR15-D2A2 Dijital Class B Piranometre
Kategori
Marka
Stok Kodu
SR15-D2A2
Genel Bilgi
Uygulama Alanları
-  Güneş pili (PV) sistem performansı takibi
-  Meteoroloji
-  Klimatoloji
-  Ulusal meteorolojik networkler
Diğer Seçenekler
-   Uyarlanmış hassiyet aralığı
-   Yaylı montaj aparatı
-   Boruya montaj aparatı
-   Daha uzun kablo (10 ve 20 m uzunluk)
-   2 konnektörlü 20 metre uzatma kablosu
Teknik Özellikler
Ölçülen Değer
Yarıküresel güneş radyasyonu
Uygulama Alanları
Ulusal meteoroloji networkleri, PV izleme, meteoroloji, klimatoloji
Isıtıcı
Var
ISO 9060:2018 Sınıfı
Class B (First Class)
IEC 61724-1:2017 Uyumu
Class C
Çıkış
4 – 20 mA, Modbus TTL
Kalibrasyon Belirsizliği
< %1.8 (k=2)
Kalibrasyon İzlenebilirliği
WRR
Spektral Ölçüm Aralığı
285 – 3000 nm
Yanıt Süresi
< 10 saniye
Sıfır Ofset
5 W/m(vantilasyon yok)
Nominal Çalışma Sıcaklığı Koşulları
(-40) - (+80) oC
Sıcaklık Yanıtı
< ± %2 ((-10) - (+40) oC)
Isıtıcı
1.5 W (12 VDC)
Standart Kablo Uzunluğu
5 m
Seviye Aparatı
Opsiyonel yaylı seviye aparatı (boruya montaj aparatı var/yok)
SR15-D2A2 Çıkış
İletişim Protokolü
Modbus TTL
Çıkış
W/m2 (Işınım), oC (Cihaz gövde sıcaklığı)
İletim Modu
RTU
Cihaz Üzerinde Isıtıcı
Yok
Analog Çıkış
4 – 20 mA