SRA30-M2-D1 Class A (Secondary Standard) Dijital Albedometre
Kategori
Marka
Stok Kodu
SRA30-M2-D1
Genel Bilgi
SRA30-M2-D1 albedometrenin avantajları aşağıda sıralanmıştır.
-  IEC 61724-1 Klas A ile uyumlu dahili ısıtıcı ve ventilasyon sistemi
-  Dijital çıkış
-  Sınıfında en iyi sıcaklık yanıtı, sıfır ofseti ve kalibrasyon belirsizliği
-  Test sertifikaları (yönsel yanıt, sıcaklık yanıtı)
-  Modüler
Uygulama Alanları
-   İki yüzlü solar modüller ile Güneş pili (PV) sistem performansı takibi
-   Yüksek doğruluk gerektiren meteorolojik gözlemler
-   Zor koşullar (tropik, kutup iklimler)
Albedometre nedir ?
Teknik Özellikler
Ölçülen Değer
Global solar radyasyon ve yansıtılan solar radyasyon
Ölçülen Değer (Opsiyonel)
Albedo veya solar yansıtma, net solar radyasyon
SRA30-M2-D1 Spesifikasyonlar
Konfigürasyon
2 x SR30-M2-D1, 1 x AMF03
IEC 61724-1:2017 Uyumu
Class A ve B  PV ölçüm gereksinimlerini karşılar
Kalibrasyon Belirsizliği
< %1.2 (k=2)
Isıtma
Dahildir
Ventilasyon
Dahildir
Montaj Aparatı
15 mm çaplı montaj aparatı
Çalışma Koşulları
(-40) - (+80) oC
SR30-M2-D1 Spesifikasyonlar
Konfigürasyon
2 x spectrally flat A Class SR30-M2-D1 piranometre
Çıkış
Modbus RS-485
Sıcaklık Yanıtı
< ± %0.4  ((-30) - (+50) oC)
Sıcaklık & Yönsel Yanıt Testi
Raporlar mevcuttur
Güç Tüketimi
< 3 W (12 VDC)
Kablo Uzunluğu
5 m
Dijital Çıkış
W/m2 (Işınım), oC (Cihaz gövde sıcaklığı), (o) Tilt açısı, % (Nem), RPM (Havalandırma hızı)
İletişim Protokolü
Modbus RS485
İletim Modu
RTU
Donanım Arayüz
2-telli (half-duplex) RS-485
Çalışma Gerilimi
8 – 30 VDC