SRA300-D1 Class A Endüstriyel Tip Albedometre (Isıtıcı ve Tilt Sensörlü)
Kategori
Marka
Stok Kodu
SRA300-D1
Genel Bilgi
SRA300-D1, güneş enerjisi santralleri (GES) ve meteoroloji istasyonlarında karşılaşılan zorlu iklim koşullarına uygun şekilde tasarlanmış, isteğe bağlı SPD01 Dalgalanma Koruma Cihazı ile 4 kV'a yükseltilebilen entegre dalgalanma korumasına sahip endüstriyel tip albedometredir. SRA300-D1, güncel ISO ve WMO standartları gerekliliklerini karşılamaktadır.
Albedometre nedir ?
Teknik Özellikler
Ölçülen Değer
Global solar radyasyon ve yansıtılan solar radyasyon
Ölçülen Değer (Opsiyonel)
Albedo veya solar yansıtma, net solar radyasyon
SRA300-D1 Spesifikasyonlar
Konfigürasyon
2 x SR300-D1 (Class A), 1 x AMF03
IEC 61724-1:2021 Uyumu
Class A PV ölçüm gereksinimlerini karşılar
Kalibrasyon Belirsizliği
< %1.2 (k=2)
Kalibrasyon Sertifikası
Dahildir (ISO/IEC 17025, bölüm 7.8.1.3’e göre sınırlı içerik)
Isıtma
Dahildir
LED Durumu
Güç ve iletişim
Montaj
15 mm çaplı montaj çubuğu
Cihaz Tanılama
Leakage, tilt, rotasyon, ısıtma, iç nem
Çalışma Koşulları
(-40) - (+80) oC
Çıkış
RS-485 Dijital Modbus RTU
Sıcaklık Yanıtı
< ± %0.4  ((-30) - (+50) oC)
Sıcaklık & Yönsel Yanıt Testi
Raporlar mevcuttur
Güç Tüketimi
< 3 W (24 VDC)
Dijital Çıkış
Dijital Çıkış
W/m2 (Işınım), oC (Cihaz gövde sıcaklığı), (o) Tilt açısı, % (İç Nem), RPM (Ventilasyon hızı)
İletişim Protokolü
Modbus RTU
Donanım Arayüz
2-telli (half-duplex) RS-485
Çalışma Gerilimi
8 – 30 VDC
EMC ve Elektriksel Darbe Bağışıklığı (3m kablo için)
Ekipman Sınıfı
Endüstriyel Sınıf
Dalgalanma Bağışıklığı
Seviye 2, test seviyesi 1 kV
SPD01 Seçeneği İle
Seviye 4, test seviyesi 4 kV