SR30-M2-D1 Class A (Secondary Standard) Dijital Piranometre
Kategori
Marka
Stok Kodu
SR30-D1
Genel Bilgi
SR30-M2-D1’in diğer piranometrelere göre bir çok avantajı vardır.
-  Spectrally Flat özelliği
-  Sürekli vantilasyon ve ısıtma teknolojisi (RVH)
-  Tilt açısı ölçümü
-  IEC 61724-1 Klas A & B ile uyumlu
-  Remote sensor diagnostikleri (eğim açısı, iç vantilatör hızı, iç nem, ısıtıcı akımı)
-  Test sertifikaları (hassasiyet, yönsel yanıt, sıcaklık yanıtı, eğim açısı ölçümü)
-  Diffuse radyasyon ölçümü
-  Düşük güçte çalışma modu
Uygulama Alanları
-  Güneş pili (PV) sistem performansı takibi
-  Bilimsel meteorolojik gözlemler
Diğer Seçenekler
-  Yaylı seviye tablası
-  Tube seviye tablası
-  Daha uzun kablo (10 ve 20 metre)
-  2 konnektörlü 20 metre uzatma kablosu
Teknik Özellikler
Ölçülen Değer
Yarıküresel solar radyasyon
ISO 9060:2018 Sınıfı
Class A (Secondary Standart)
IEC 61724-1:2017 Uyumu
Class A
Uygulama Alanları
Ulusal meteoroloji networkleri, PV izleme, meteoroloji, klimatoloji
Isıtıcı
RVH (devirdaim eden ısıtma ve vantilasyon) ile
Çıkış
Modbus RS-485
WMO Performans Seviyesi
Yüksek kalite piranometre
Kalibrasyon Belirsizliği
< %1.2 (k=2)
Ölçülen Değer
Sensör tilt açısı
Tilt Ölçüm Belirsizliği
± 1o  (0 - 90 o)
Isıtma
Dahildir
Ventilasyon
Dahildir
Kullanılan Teknoloji
Devirdaim eden ısıtma ve ventilasyon (RVHTM)
Standart Çalıştırma Modu
Isıtmalı ve ventilasyonlu
Güç Tüketimi
< 3 W (12 VDC)
Sıfır Ofset
< 2 W/m
Kalibrasyon İzlenebilirliği
WRR
Kalibrasyon Kaydı
Kullanıcılar erişebilir
Spektral Ölçüm Aralığı
285 – 3000 nm
Çalışma Koşulları
(-40) - (+80) oC
Sıcaklık Yanıtı
< ± %0.4  ((-30) - (+50) oC)
Sıcaklık Yanıt Testi
Rapor mevcuttur
Yönsel Yanıt Testi
Rapor mevcuttur
Tilt Sensör Testi
Standart Kablo Uzunluğu
5 m
Çalışma Gerilimi
8 – 30 VDC
Düşük güç modunda opsiyonel çalıştırma
Çalışma Koşulları
Düşük güç modunda ısıtıcı ve vantilatör kapalıdır
Sıfır Ofset
5 W/m(düşük güç modunda, vantilatör çalışmadan)
Güç Tüketimi
< 0.1 W (12 VDC’de düşük güç modunda)